Attālinātā datu nolasīšana

Komunālo resursu nozare nemitīgi attīstās, un arī "Orols IoT metering" savu klientu ikdienā ievieš jaunākās tehnoloģijas. Kopš 2014. gada piedāvājam viedos skaitītājus. Pašlaik viedie skaitītāji ir jau vairāk, kā 50'000 Latvijas Republikas patērētājiem.

Pieteikt pakalpojumu

Ieguvumi ieviešot attālināti nolasāmus ūdens patēriņa skaitītājus?

Tas ir ērti!

Tev vairs nebūs jāuztraucas, ka drīz pienāks datums, kurā vajadzēs līst pie skaitītāja un reģistrēt tā rādījumu, lai nodotu to mājas pārvaldniekam. Mums ir tehnoloģijas, kas var to izdarīt laicīgi un bez piepūles.

Vienlīdzība

Iedzīvotāji vairs nevar slēpt patiesos ūdens patēriņa skaitītāja rādījumus, ziņojot mazākus ūdens patēriņa skaitītāja rādījumus kā faktiski ir patērēts ūdens apjoms, pēcāk pieaicinot "speciālistu" kurš uzliek uz skaitītāja ciparnīcas iedzīvotājam vēlamos rādījumus.


Iedzīvotājam vairs nav iespējas zagt ūdeni, kā to var izdarīt ar parasto ūdens patēriņa skaitītāju to ietekmējot, apstādinot ar magnētu, vai saspiežot ar spīlēm. 
Piedāvātie Smart ūdens patēriņa skaitītāji ir aizsargāti pret spēcīgu neodima magnētu ietekmi. Starp mehāniskajiem ūdens patēriņa skaitītājiem Smart skaitītāji ir ārpus konkurences aizsardzības līmenī. Ja kādā dzīvoklī ir mazs ūdens patēriņš, nolasot datus attālināti, nerodas aizdomas par iespējamu iedzīvotāja ļaunprātību slēpjot patieso patēriņu. Nav nepieciešams doties veikt dzīvokļa individuālo skaitītāju kontroles lasījumu.

Resursu ekonomija

Apsaimniekotājam/pārvaldniekam vairs nebūs jāapstrādā iedzīvotāju manuāli iesniegti ikmēneša ūdens patēriņa skaitītāju rādījumi. Varēsiet izvēlēties automātisku ūdens patēriņa datu augšupielādi grāmatvedības programmā.

Datu precizitāte

"IoT countmeters" sistēma automātiski uz norādītajiem e-pastiem nosūta ikmēneša atskaiti. 
Atskaitē redzami dati: dzīvokļa numurs, līguma numurs (ja nepieciešams), ūdens skaitītāja nosaukums, skaitītāja un radio moduļa numurs, aprēķinātais patēriņš, iepriekšējā mēneša un aktuālā mēneša aktuālais rādījumus, rādījumu nolasīšanas laiks. 
Parametrus kurus vēlās redzēt atskaitē var mainīt pats lietotājs. Automātiski augšup ielādējot grāmatvedības programmā ūdens patēriņa datus, izslēdz kļūdas iespējamību, kas var rasties pie manuālas datu apstrādes.

Savlaicīga problēmu un negadījumu apziņošana

Mērījumu portāla "IoT countmeters" sistēma nodrošina automātisku notikumu paziņojumu sūtīšanu uz e-pastu, vai mobilā telefona numura identifikatoru. 
"IoT countmeters"  sistēma fiksējot notikumu automātiski nosūta paziņojumu par: noņemts radio modulis, atpakaļ plūsma, ārējā magnētiskā ietekme, nepārtraukti tek ūdens. 
Piemēram, dzīvoklī iedzīvotājs ir atstājis atvērtu jaucēj krānu, nepārtraukti tek ūdens, vai sabojājas sēd poda skalojamās kastes mehānisms. Caur sēd poda skalojamās kastes pārplūdi nepārtraukti tek ūdens. Iedzīvotājs ilgstoši to var arī nepamanīt. Mēnesī caur sēd podu nebūtībā var aiztecēt līdz pat 100-200m3 ūdens, par kuriem iedzīvotājam būtu jāsamaksā. 
Ieviešot "IoT countmeters" sistēmu, tā automātiski nosūta uz norādītajiem kontaktiem paziņojumu. Piemēram, "x" dzīvoklī nepārtraukti 2 stundas tek ūdens, uzskaitītais patēriņš 608 litri. Abonements var savlaicīgi reaģēt uz saņemtā paziņojumu pamata un novērst vēl liekāku resursu izšķēršanu.

Attālinātie datu nolasīšanas veidi

Apgaitas jeb Inkasācijas veida datu nolasīšana:

datu inkasators ar aprīkojumā esošu PDA un radio modemu, pārvietojas no objekta uz objektu (no skaitītāju pie skaitītāja). Datu nolasīšana ilgst dažas sekundes un nav nepieciešams tiešs kontakts ar skaitītāju, jābūt tuvumā pie mājas.

Piemērots gadījumos, ja skaitītājs atrodas grūti pieejamās vietās, objekti ir tuvu viens otram.

Stacionārais datu nolasīšana veids:

ūdens skaitītāju rādījumi tiek pārraidīti ar iekārtu palīdzību līdz gala lietotāja datoram (PC). Radiosignālu no skaitītāja radio moduļa saņem pārraides iekārta Retransmitter , to pārraida tālāk koncentratoram, kas ir aprīkots ar GSM/GPR S, Ethernet vai radio modemiem, kurš bez starpniekiem pārsūta informāciju serverim.

Šādu datu nolasīšanas veidu pielieto, ja: 

  • Objekti atrodas tālu viens no otra, dažādās mājās vai dažādos dzīvojamos rajonos, kur datu inkasators tērē daudz laika pārvietojoties no viena objekta uz otru. 
  • Nepieciešama nepārtraukta (24h), ūdens patēriņā reģistrācija un daudzu ūdens uzskaites kritēriju ieviešana un sekošana līdzi. 
  • Inkasācijas veida datu nolasīšanas sistēmu var daļēji vai pilnībā pārveidot par stacionāru uzskaites sistēmu.


Radio sistēmas AMR darbības shēma

Skaitītāju rādījumu attālinātu nolasīšanu nodrošina sekojošas iekārtas: 

  • Inkasācijas veida datu savākšana – radio moduļa uzlika skaitītājam, termināls, radio modulis Bluetooth/WMBUS 868 MHz un datu apstrādes programma Inkasent, instalējama personālajam datoram un plaukst datoram. 
  • Stacionāra veida datu savākšana - radio moduļa uzlika skaitītājam, retransmiteri, koncentratori ar datu pārraides modemu un datu apstrādes programma WMBUSReader personālajam datoram. 


Eiropas savienības atbilstības deklarācija Smart Top radio modulim
Lejuplādēt tehnisko informāciju par Smart Top radio moduli

 Lejuplādēt sīkākas detaļas par to kā strādā attālinātā datu nolasīšanas sistēma varat spiežot  ŠEIT.