Montāžas darbu riski ir apdrošināti

Sazinies ar mums 29 457 775
Atbalsts klientiem darbdienās 8:00-18:00

Montāžas darbu izpilde

Darbdienās 9:00-19:00
Sestdienās pēc vienošanās
Svētdien atpūšamies

Piesaki šeit

24h diennaktī un
saņem 5% atlaidi!


Atkarīgs no apkures sistēmas Jūsu mājā.

Vairums jaunajos projektos uz dzīvokli ir iespējams uzstādīt individuālo siltuma skaitītāju. Parasti kāpņu telpā ir sadales kolektors, kur sadala apkuri uz tā stāva dzīvokļiem. Ja Jūsu mājā nav sadales kolektors, Jūsu māja ir jaunā projekta, zvaniet mums, apsekosim, noteiksim vai ir iespējams siltumu uzskaitīt ar individuālo siltuma skaitītāju.

Citos jaunajos projektos, siltuma skaitītājs tiek uzstādīts dzīvoklī, aiz noslēdzošās - regulējošās armatūras.

Tipveida projektu mājās kas būvētas 1980. gados, siltuma uzskaiti dzīvokļos nav iespējams nodrošināt ar individuālai siltuma skaitītāju. Ja katram radiatoram blakus redziet vertikālu stāvvadu, vai stāvvadus (kā bildē), tad uz Jūsu dzīvoklī nevarēs uzstādīt individuālo siltuma skaitītāju dzīvokļa siltuma patēriņa uzskaitei, neveicot visas ēkas apkures sistēmas pārbūvi.

Stāvvads tipveida projektos

Vai var aprīkot katru radiatoru ar savu siltuma skaitītāju? Cik radiatoru dzīvoklī, tik siltuma skaitītāju.

Tehniski tas ir iespējams, bet netiek uzstādīts. Katram radiātoram ir pārāk mazs siltuma patēriņš, lai to varētu metroloģiski pareizi uzskaitīt ar individuālo siltuma skaitītāju.

Vēl viens variants siltuma uzskaitei, siltuma izmaksu sadalītāji - alokatori. Lai varētu veikt norēķinu pēc siltuma izmaksu sadalītājiem - alokatoriem, ar tiem jāaprīko visas mājas apkures radiatori, radiatoriem jābūt aprīkotiem ar regulēšanas iespējām. Ja vēlaties uzstādīt alokatorus, vai saņemt konsultāciju, sazinieties ar mūsu speciālistu.

Lai veiktu norēķinu pēc siltuma skaitītājiem, 50% +1 dzīvokļa mājas īpašniekam jādod piekrišana, kurā Jums un visiem pārējiem iedzīvotājiem, tiek atļauts norēķnāties par siltumu pēc individuālā dzīvokļa siltuma skaitītāja. Dokuments jāiesniedz savam apsaimniekotājam. Sastādot šādu vienošanos, tajā jāparedz, cik % apmērā, būs nemainīgā maksājuma daļa pēc platības, piemēram 10%, ar kuriem tiek segti siltuma zudumi sistēmā neatkarīgi vai dzīvoklī patērējiet siltumu.

Autortiesības © 2019 OROLS Māris Klīve