Piesakiet skaitītāju apkalpošanu

darba dienās 8:00 - 18:00

Klientu servisa tālrunis 29457775

E-pieteikums

Piesakot pakalpojumu, pēc pieteikuma nosūtīšanas darba dienās no 9:00 līdz 18:00 saņemsiet zvanu vai e-pastu no Orols darbiniecēm un Jums tiks piedāvāts konkrēts pakalpojuma izpildes laiks.


 

Patēriņa uzskaite un monitorgs

Komunālo resursu nozare nemitīgi attīstās, un arī "Orols IoT metering" savu klientu ikdienā ievieš jaunākās tehnoloģijas. Kopš 2014. gada piedāvājam viedos skaitītājus. Pašlaik viedie skaitītāji ir jau vairāk kā 30.000 LR patērētājiem.

 

 

 

Mērījumu portālā pieejamie rīki, kas var Jūsu ikdienu padarīt ērtāku:

 • attālinātā ūdens patēriņa skaitītāju datu nolasīšana.

 • attālinātā siltumenerģijas skaitītāju datu nolasīšana.

 • alokatoru - siltuma maksas sadalītāju attālinātā datu nolasīšana.

 • attālinātā elektroenerģijas skaitītāju datu nolasīšana.

 • jaunākās lietu interneta tīkla tehnoloģijas – NB IoT, kas paredzēts vairāk statiskām iekārtām, gan LTE-M, kas vairāk domāta iekārtām un sensoriem kustībā.

 

Starp populārākajām lietu interneta iekārtām Latvijā šobrīd ir ūdens patēriņa un siltumenerģijas skaitītāji.

 

Ieguvumi ieviešot attālināti nolasāmus ūdens patēriņa skaitītājus:

 • Tas ir ērti. Iedzīvotājiem vairs nebūs jāiesniedz ikmēneša ūdens patēriņa skaitītāju rādījumi, vairs nevajadzēs atcerēties kuros datumos ir jāiesniedz skaitītāju rādījumi.

 • Vienlīdzība. Iedzīvotāji vairs nevar slēpt patiesos ūdens patēriņa skaitītāja rādījumus, ziņojot mazākus ūdens patēriņa skaitītāja rādījumus kā faktiski ir patērēts ūdens apjoms, pēcāk pieaicinot "speciālistu" kurš uzliek uz skaitītāja ciparnīcas iedzīvotājam vēlamos rādījumus.

  • iedzīvotāji vairs nevar zagt ūdeni, kā to var izdarīt ar parasto ūdens patēriņa skaitītāju to ietekmējot, apstādinot ar magnētu, vai saspiežot ar spīlēm. Piedāvātie Smart ūdens patēriņa skaitītāji ir aizsargāti pret spēcīgu neodima magnētu ietekmi. Starp mehāniskajiem ūdens patēriņa skaitītājiem Smart skaitītāji ir ārpus konkurences aizsardzības līmenī. Ja kādā dzīvoklī ir mazs ūdens patēriņš, nolasot datus attālināti, nerodas aizdomas par iespējamu iedzīvotāja ļaunprātību slēpjot patieso patēriņu. Nav nepieciešams doties veikt dzīvokļa individuālo skaitītāju kontrol lasījumu.

 • Resursu ekonomija. Apsaimniekotājam vairs nebūs jāapstrādā iedzīvotāju manuāli iesniegti ikmēneša ūdens patēriņa skaitītāju rādījumi. Iesakām izvēlēties automātisku ūdens patēriņa datu augšup ielādi grāmatvedības programmā.

 • Datu precizitāte. IoT countmeters sistēma automātiski uz norādītajiem e-pastiem nosūta ikmēneša atskaiti. Atskaitē redzami dati: dzīvokļa numurs, līguma numurs (ja nepieciešams), ūdens skaitītāja nosaukums, skaitītāja un radio moduļa numurs, aprēķinātais patēriņš, iepriekšējā mēneša un aktuālā mēneša aktuālais rādījumus, rādījumu nolasīšanas laiks. Parametrus kurus vēlamies redzēt atskaitē var mainīt pats lietotājs. Pielikumā atskaites paraugs. Automātiski augšup ielādējot grāmatvedības programmā ūdens patēriņa datus, izslēdz kļūdas iespējamību, kas var rasties pie manuālas datu ievades.

 • Savlaicīga problēmu apzināšana. Mērījumu portāla IoT countmeters sistēma nodrošina automātisku notikumu paziņojumu sūtīšanu uz e-pastu, vai mobilā telefona numura identifikatoru. IoT countmeters sistēma fiksējot notikumu automātiski nosūta paziņojumu par: noņemts radio modulis, atpakaļ plūsma, ārējā magnētiskā ietekme, nepārtraukti tek ūdens. Piemēram, dzīvoklī iedzīvotājs ir atstājis atvērtu jaucēj krānu, nepārtraukti tek ūdens, vai sabojājas sēd poda skalojamās kastes mehānisms. Caur sēd poda skalojamās kastes pārplūdi nepārtraukti tek ūdens. Iedzīvotājs ilgstoši to var arī nepamanīt. Mēnesī caur sēd podu nebūtībā var aiztecēt līdz pat 100-200m3 ūdens, par kuriem iedzīvotājam būtu jāsamaksā. Ieviešot IoT countmeters sistēmu, IoT countmeters sistēma automātiski nosūta uz norādītajiem kontaktiem paziņojumu. Piemēram, x dzīvoklī nepārtraukti 2h tek ūdens. Patēriņš 2h 608 litri. Abonements var savlaicīgi reaģēt uz saņemtā paziņojumu pamata.

 • IoT countmeters sistēma sakārto ūdens uzskaiti.

 • IoT countmeters sistēma palīdz patērētājam izprast kā veidojas ūdens patēriņš viņa īpašumā. Katrs abonements IoT countmeters portālā bez papildus maksas var izveidot personīgo profilu, kurā var sekot līdzi sava īpašuma ūdens patēriņa datiem.

 

Piedāvājam iepazīties ar ūdens skaitītāju pārvaldības IoT countmeters portālu izmantojot DEMO pieslēgumu. Demo pieslēgums ļauj potenciālajiem klientiem gūt priekšstatu par Orols piedāvāto ūdens patēriņa skaitītāju pārvaldības portālu, tajā skaitā iepazīties ar analītiskajiem pakalpojumiem, kas nodrošina iespēju ērti veikt datu analīzi un izpēti.

 

Autorizēšanās

Autoratizācijas dati Demo pieslēgumam

Pašapkalpošanās portāla adrese https://iot.countmeters.com/login

Lietotāja vārds demo@demo.com

Parole demodemo

Autortiesības © 2024 OROLS