Montāžas darbu riski ir apdrošināti

Sazinies ar mums 29 457 775
Atbalsts klientiem darbdienās 8:00-18:00

Montāžas darbu izpilde

Darbdienās 9:00-19:00
Sestdienās pēc vienošanās
Svētdien atpūšamies

Piesaki šeit

24h diennaktī un
saņem 5% atlaidi!


Samazini apkures rēķinu regulējot un uzskaitot siltuma patēriņu ar alokatoru

 

Kas ir siltuma maksas sadalītājs - alokators?

Alokators nevar izmērīt, cik kW*h; MW*h; GJ  Jūs esat patērējuši sava dzīvokļa apkurei, tas nosaka, kādu daļu no mājas patērētā siltuma Jūs esat  saņēmuši. Šis princips izgudrots jau pirms 100 gadiem Šveicē, bet 1981. gadā alokatorus obligātā kārtā sāka uzstādīt visās dzīvojamās mājās Vācijā, kur tobrīd bija sākusies enerģētikas krīze. Alokators ir mērlīdzeklis, kas ar divu sensoru palīdzību reģistrē laiku, kāda un cik ilgi ir bijusi sildķermeņa (radiatora) temperatūra, kāda un cik ilgi ir bijusi temperatūras starpība starp sildķermeni (radiatoru) un apsildāmo telpu no mēneša pirmā līdz pēdējam datumam. Alokators pārveido šo informāciju iedaļās - patēriņa vienībās, kas kalpo par pamatu apkures izmaksu aprēķinam. Visa uzskaite iegūst fizikālu jēgu mēneša beigās, kad ir apkopoti visu siltuma maksas sadalītāju - alokatoru rādījumi un ir zināms, cik māja patērējusi kopumā. Pēc noteikta aprēķina veikšanas, katrs dzīvokļa īpašnieks saņems rēķinu atbilstoši savam siltumenerģijas patēriņam. Katru apkures sezonu siltuma maksas sadalītājs - alokators vienību uzskaiti sāk no jauna, paturot atmiņā katra mēneša uzskaitītās vienības visu apkures sezonu.

 

Dati (uzskaitītās vienības, temperatūras) no alokatora tiek nolasīti attālināti un ir redzami vizuāli uz alokatora ekrāna.

 

Siltuma maksas sadalītājiem – alokatoriem nav jāveic pārbaude- verifikācija. Alokatora ekspluatācijas ilgums 10+1 gads. Alokatoru modeļi kurus piedāvājam ir aizsargāti pret manipulācijām, rādījumu ietekmēšanu – aizklāšanu un atvēršanu. Neaizklājiet sildķermeņus (radiatorus) un alokatorus. Aizklājot alokatorus Jūs variet paaugstināt faktisko siltumenerģijas rēķinu.

 

Daudzas mājas Latvijā jau ir aprīkotas ar apkurei patērētās siltumenerģijas individuālās uzskaites sistēmām. Tas nozīmē, ka katrs iedzīvotājs maksā tikai par to siltumenerģijas daudzumu, ko viņš reāli patērējis. Turi apkures sezonas laikā logu plaši atvērtu – maksā vairāk! Pareizi esi noregulējis sildķermeni (radiatoru) un nedzīvo tropiskā karstumā – maksā mazāk!

 

Vai to var ieviest manā mājā?

Uzstādīt individuālos siltumenerģijas maksas sadalītājus var gan jaunajās, gan vecajās mājās. Tiesa, daudzās agrāk būvētajās mājās pirms tam vajadzēs nomainīt sildķermeņus (radiatorus), uzstādīt termo regulatorus. Modernie sildķermeņi (radiatori) ļauj katrā telpā atsevišķi regulēt apkures temperatūru.

 

Vai ir vērts ieguldīt naudu tādā rekonstrukcijā?

Saskaņā ar Eiropas speciālistu pētījumiem regulatoru un alokatoru uzstādīšana visos dzīvokļos palīdz mājai ietaupīt 13–20% no kopējā siltuma patēriņa. Protams, taupīt iedzīvotāji sāk tikai tad, ja individuālās uzskaites sistēma ir pareizi ierīkota un darbojas! Latvijā siltuma maksas sadalītājus sāka izmantot 2000. gadu sākumā.

 

Siltuma maksas sadalītāju – alokatoru uzstādīšana.

Daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas visos dzīvokļos uz visiem sildķermeņiem (radiatoriem) uzstāda siltuma maksas sadalītājus - alokatorus. Uzstādot alokatorus, tiek fiksēts katra sildķermeņa (radiatora) tips, izmērs, uzstādīšanas vieta (telpa), noteikts sildķermeņa (radiatora) siltumatdeves koeficients.

 

Individuālais siltumenerģijas aprēķins dzīvokļos.

Mājas kopējie apkures izdevumi, kas balstīti uz mājas kopējā siltuma skaitītāja rādījumiem, sadalās uz patstāvīgajiem izdevumiem, kas ir fiksēti piemēram 30% - 40% vai mainīgi atkarība no mēneša fiksētās vidējās ārgaisa temperatūras, un uz mainīgajiem izdevumiem – atlikusī daļa. Patstāvīgie izdevumi sadalās proporcionāli pret dzīvokļa platību un satur izdevumus koplietošanas telpu apsildei. Mainīgie izdevumi pilnībā saistīti ar Jūsu dzīvokļa patērēto siltumenerģijas daudzumu.

 

Apkures izdevumu sadalījums pēc dzīvokļa izvietojuma ēkā.
Dzīvokļiem, kas atrodas pirmā stāvā, augšējie, gala dzīvokļi var būt neizdevīgākā pozīcijā, skatoties no siltuma zudumiem. Šiem dzīvokļiem veicot siltumenerģijas aprēķinu var pielietot izvietojuma koeficientus. Tie koriģē siltuma komforta starpību starp visiem mājas dzīvokļiem.

 

Sildķermeņu (radiatoru) aprīkošana ar termostata ventili Jūsu komfortam un siltumenerģijas ekonomijai
Termostata ventilis komplektā ar termogalvu ļauj regulēt individuāli temperatūru katrā telpā. Termostata ventilis temperatūru telpā regulē vadoties pēc telpas temperatūras, nevis radiatora temperatūras. Uzstādot termostata ventili un iestatot uz termogalvas optimālo telpas temperatūru Jūs optimāli izmantosiet siltumu ko izdala elektriskās ierīces (TV, monitori, printeri,...), cepeškrāsns, plīts, un cilvēki, samazinot apkures izmaksas.

Termogalvas iedalās: mehāniski vadāmas; + elektroniski programmējamās - ļauj uzstādīt temperatūru telpa katrai dienai un izvēlētam laika periodam; + attālināti vadāmas – nepieciešams interneta pieslēgums.

 

Vēlaties saņemt individuālu konsultāciju un individuālu cenu piedāvājumu sazinieties ar atbildīgo projektu menedžeri: mobilais 26 26 40 20, e-pasts: inspekcija@orols.lv

 

Buklets http://www.orols.lv/upload/files/alokatori/allokators-30-6.pdf 

Galerija alokatori

Siltuma izmaksu sadalītājs I alokators E-ITN 30.6

Apkures izmaksu sadalītājs E-ITN 30,6 paredzētas ikmēneša apkures patēriņa izmaksu aprēķinam telpās ar apkures sistēmām. Vēlamais izmantojums - horizontālai vai vertikālai apkures sistēmai ar vienu vai divām caurulēm. Datu lasīšana Integrēts radio raidītājs, nav...
€ 22.83 € 19.40 Ar PVN
Autortiesības © 2018 OROLS Māris Klīve